Благодійний пікнік: гурток приятелів Пласту поповнюється

04.09.2018

Про погоду. Готуватись до таких подій для нас завжди трепетно. Нам хотілось влаштувати свято для батьків з дітьми просто неба. Тому формат пікніка був логічним влітку. Думка, яка мабуть є в кожного, хто бере на себе організацію більших чи менших подій: навіть коли плануєш все заздалегідь і все повинно йти за планом — не покидає відчуття, що щось піде не так.

У випадку вечора в Шевченківському гаю — ми ду-у-уже переживали за погоду. Саме вона стала причиною перенесення пікніка 15 червня. Ближче до дати проведення, я заглядав в аплікацію “погода” в телефоні по 20 разів у день, хтось ставив свічки за гарну погоду, хтось просив її у свого дідуся, знаючи, що його прогнози збуваються… Не скажу точно, що саме помогло, але з погодою нам пощастило. А з усім іншим – все вдалось за планом.

Благодійний пікнік Пласт

Про гостей. До останнього моменту, ми не знаємо точної кількості осіб, яка прийде. Ми особисто передаємо запрошення і кожен гість для нас є особливим. Це звучить пафосно, ніби я рекламую ресторан. Але це так. Для нас дуже важливо, щоб кожен відчував себе у “своїй тарілці” під час заходу. Це як молода пара на весіллі переживає, щоб і музика, і страви, і місце розташування, і фуршетний стіл і гості, які сидять поруч, підходили кожному запрошеному. Мені було дуже приємно бачити приятелів Пласту в Шевченківському гаю у п’ятницю. Як тих, з ким мені доводилось спілкуватись раніше і, хто відвідував Перший Благодійний вечір у грудні 2017-го. Так і тих, хто вперше познайомився з Пластом. А окреме дякую Вам за класні відгуки в соцмережах (і ще тут і тут).

Благодійний пікнік Пласт Олег Синютка Матвій Дух

Благодійний пікнік Пласт

Благодійний пікнік

Про пікнік. В ніч з четверга на п’ятницю я спав одну годину. Зранку ми з Іванкою Герус мали бути в ефірі UA:Львів і готували “халепу”. Паралельно, з сьомої ранку почалась метушлива робота, збір інвентарю та організація місця на “Лемківщині” в Шевченківському гаю. Лотерея, звук, паркінг, умивальники, світло, музика, їжа, аукціон, програма… на сьогодні ми вже зафіксували окремим файликом моменти, які необхідно вдосконалити. Але, як вже казав: все пішло якнайкраще за планом. Все завдяки пластунам і приятелям Пласту, які зробили це можливим. Вже ввечері, коли ноти, долинаючи зі сцени, ніжно ступали по підсвічених ілюмінаціями листях дерев, відчув себе трохи в казці. Виплеск ендорфінів підтримували схвальні відгуки гостей, з якими спілкувався наприкінці пікніка. Велика подяка Мирославу Мариновичу та Ірині Сандуляк за влучні слова під час своїх промов. І адміністрації Шевченківського гаю, яка зробила це дійство можливим. Виявляється, ми – перша громадська організація, якій керівництво гаю погодилось виділити місце під таку подію.

Благодійний пікнік Мирослав Маринович Пласт

Благодійний пікнік Пласт

Благодійний пікнік Пласт

Про проекти. Пріоритетною метою заходу було відзвітувати про втілення в реальність проектів осередку Пласту у Львові. Якщо коротко, то наші проекти – один швидше, другий повільніше – йдуть в напрямку реалізації. Пластова оселя у Вишнівчику все частіше впродовж року наповнюється життям. З будинку, де не було ніц і який мав всі шанси завалитись, утворився зручний осередок для проведення пластових вишколів, таборів та зустрічей.

Триває створення пластової домівки у Винниках. Допомагають нам у цьому меценати та Львівська міська рада. Зараз, завдяки співпраці з карткою лояльності Fishka (до речі, не забуваємо, що нас можна підтримати балами “фішки”) маємо ще одне джерело її фінансування. У наших планах розширення адміністративного апарату станиці, створення Шептицьких HUB, де тривають ремонти завдяки програмі підтримки Пласту від Львівської міськради. Завдяки Благодійному вечору, проведеному у грудні ми співфінансуємо ремонти у п’яти домівках. Через участь в “Громадському бюджеті” у Львові маємо технічне оснащення для цих приміщень. Окремим амбітним проектом є табір у Полянах. Деталі про реалізацію їх усіх можна переглянути отут.

Всі ці наполеонівські плани тримають нас постійно в тонусі, а зустрічі з вами – дають нового імпульсу в буденній роботі. Мені приємно, що гурток приятелів Пласту розширюється. Принагідно запрошую всіх 8 грудня. Місце ще повідомимо.

Благодійний пікнік Шевченківський гай Пласт

Благодійний пікнік Шевченківський гай Пласт

Благодійний пікнік Шевченківський гай Пласт Благодійний пікнік Шевченківський гай Пласт

Благодійний пікнік Шевченківський гай Пласт

Благодійний пікнік Шевченківський гай Пласт

Благодійний пікнік Шевченківський гай Пласт

Матвій Дух, голова осередку Пласту у Львові (в тексті використані фото Юрія Гладкого, Тараса Щепаняка, більше фото дивіться на facebook-сторінці Пласт Львів)