Курінь з найбільшою кількістю вірлиць прийняв новий гурток

13.03.2019

27 січня 2019 року курінь ч. 2 імені Олени Степанів прийняв новий гурток ч. 7 “Гаїчки”, виховницею якого є пл. вірл. Христина Галайко.

Одного чарівного теплого осіннього дня 1990 року було засновано перший дівочий курінь числа 2, патронесою якого стала смілива жінка – Олена Степанів, риси якої відображені у барвах куреня. Фіалковий – ніжність, жовтий – хоробрість та мужність. Саме ці риси супроводжують кожну Степанівну протягом життя. Степанівни – це сім’я, у якій завжди вирує любов та повага.

З 1990 року до сьогодні курінь ч. 2 ім. Олени Степанів веде активну пластову діяльність. Тут є найбільша кількість вірлиць, яка з кожним роком зростає.

27 січня 2019 року була дуже важлива подія для Степанівен – прийняття нового гуртка до лав куреня. Церемонія відбувалась в особливій атмосфері залу Музею визвольної боротьби України. В цьому музеї серед експонатів є також погруддя Олени Степанів. Під час церемонії, курінь традиційно згадав історію своєї патронеси, новобранці мали змогу ознайомитись з її життєвим шляхом.

Читайте також про турнір з настільного тенісу 23pong

“Важливо нести цю історію в серцях крізь віки. Сім’я куреня Степанівни бере свої початки ще у далекому 1990 році. Близько двадцяти п’яти гуртків творили історію куреня, проте для мене цей гурток “Гаїчки” особливий! Бо виховниця дівчат Христина Галайко – моя юначка і я невимовно пишаюсь, що ми ростемо, і що з кількістю не зникає якість”, – ділиться враженнями зв’язкова куреня ст. пл. вірл. Ярина Нижник, ЧоК.

Юначки нового гуртка вплели в косички барви куреня і цим започаткували новий звичай для майбутніх таких церемоній. Традиційно для таких заходів, пластунки нового гуртка склали присягу та отримали число куреня від зв’язкової та сильветку гуртка від своєї виховниці. На сильветці зображена пташка Гаїчка, що означає готовність летіти до нових висот.

“Ось і настав цей довгоочікуваний день прийняття мого гурточка в курінь. Це свідомий крок, який дає відчути відповідальність за діток та за їхні найкращі моменти юнацького життя. Виховник – це людина, яка готова передавати свою скриньку із скарбами знань, досвіду та пережитих емоцій молодшому поколінню”, – розповідає виховниця гуртка “Гаїчки” пл. вірл. Христина Галайко.

Дивіться також: оселя Олени Степанів у Вишнівчику серед проектів Пласту


Прийняття гуртка в курінь – процес прийняття новоствореного гуртка (групи) пластунів/ок в пластову структурну одиницю – курінь. Це особливе дійство, важлива церемонія, яка в кожного куреня відбувається по-різному.

Пластун Скоб/Пластунка Вірлиця – найвищий ступінь у Пласті, здобутий під час юнацтва (12-18 років). 

Пласт Львів (підготувала Христина Галайко)

P.S. Хочете відчути чар виховництва? Або, можливо, маєте друзів, які будуть гарними виховниками/цями для дітей? Заповнюйте ось це зголошення.

Напишіть нам