Щонайменше три нові гніздечка Пташат з’явиться у вересні

28.02.2019

23 лютого у приміщенні станиці Львів завершився Вишкіл впорядників Пластових Пташат. Тепер учасники готові допомогти дітям навіть з не пластових родин відчути чар пластування. Нові гніздечка наймолодших пластунів розпочнуть роботу вже з вересня цього року.

Вишкіл впорядників пташат проводиться третій рік поспіль. Цього разу у навчанні взяли участь 12 осіб. Усі вони є батьками малюків від 1,6 до 5 років, і саме це стало одним із найвагоміших їхніх мотиваційних важелів. Вперше за три роки до впорядництва зголосився чоловік – батько пташатка Маркіяна. Основна вимога до зарахування вишколу – успішно пройти стажування в теперішніх гніздечках.

Вишкіл проходив у два етапи. Перший – 26 січня. Тоді учасники мали домашнє завдання: провести елемент сходин у котромусь із шести існуючих гніздечок. Другий етап відбувся 23 лютого. Тепер майбутні впорядники мають розпланувати і організувати сходини повністю. Попереду в них іспити, а також табори у червні. А далі, з вересня, почнуть вже повноцінну роботу в уладі. Провід Пластових Пташат Львова очікує появи мінімум 3 нових гніздечок.

“Певно, найсильніша група майбутніх впорядників пташат за останні три роки! Пташата! Готуйтеся! Дуже скоро ми створимо нові гніздечка, і вони будуть суперкрутецькі. Кількість наймолодших пластунів у Львові знову зросте вдвічі, а якість не знизиться. Це наш спільний успіх!”, –  ділиться враженнями голова Булави Пластових Пташат Ольга Кальбус.

Читайте також: зимова мандрівка Пташат у пошуках снігової людини

На вишколі, під час інтерактивних занять, майбутні провідники дізнались про психологічні особливості та розвиток дітей віком 0-6 років. Планували поетапну роботу гніздечок. Тренувалися самостійно організовувати і проводити різні елементи сходин, зокрема рухливі заняття з пташатами та сходини поза домівкою. Важливо було також зрозуміти, як правильно залучати батьків до співпраці, адже саме батьки є рівноцінною частиною гніздечка, водночас зі своїми чадами. Мета Уладу пластових пташат – створити позитивну родинну атмосферу для розвитку дітей віком 2-6 років з використанням пластової ідеї та методи.

Пластові Пташата – це волонтерське об’єднання родин, здебільшого пластунів, у яких є маленькі діти. Офіційно визначено, що Пташатами можуть бути діти від 2 до 6 років з батьками, які поділяють цінності та виховну методу організації “Пласт”. Все почалося з того, що батьки-пластуни прагнули передати чар пластування своїй малечі, бо самі гарно проводили чи й далі проводять час зі своїми друзями-пластунами. Батьки разом з дітьми щотижня мають зібрання на визначену раніше тему. Кожна родина проводить частину заняття, а куратор/ка (впорядник/ця) допомагає зробити цю зустріч цілісною та цікавою для всіх учасників. Влітку пташата з родинами їздять на пластові табори, де знову ж таки, готують і проводять усю програму разом.

Пласт Львів

Напишіть нам