На Вічну Ватру відійшов пластун сеньйор Олесь Криськів (ЧМ)

09.07.2018

З сумом повідомляємо, що відійшов на Вічну Ватру пластун сеньйор Олесь Криськів (ЧМ).

Олесь Криськів народився 17 липня 1952 рік.

Відіграв ключову роль у відродженні Пласту в Україні у 1989 році. Саме він перебував у США на таборі Вовча Тропа, де Пласт діаспори передав символічну іскру у 1990 році. На цьому ж таборів був першим, хто склав Пластову Присягу після відновлення Пласту.

Ініціював та створював пластовий курінь “Чорноморці”. Був головою Пласту.

У 1990 році як пластун бере участь і піднятті українського прапора над Ратушею у Львові.

Саме його заслугою є організація поховань видатних пластунів та створення меморіалу та пам’ятника Пласту на території Личаківського цвинтаря, де поховані, зокрема, доктор Олександр Тисовський, Віктор Гурняк та інші.

“Сьогодні перестало битись серце Олеся Криськіва. Ми познайомились з тобою, в далекому 1986 році. Дякуючи тобі, я полюбив водний туризм та мандрівки Карпатами… Дякуючи тобі, в 1989 році, я познайомився з Пластом, що назавжди змінило моє життя… Я майже постійно опонував тобі в пластовій діяльності, але ніколи не чув від тебе нарікання на це чи образ. В мене складалось враження, що опоненти в твоєму оточенні, життєво необхідні тобі для драйву, для руху вперед. Дякуючи твоїй енергії, та здоровому авантюризму, реалізовано немало проектів в Пласті, Львові та Україні. Я не бажатиму тобі традиційне “спи спокійно”, бо спокій це не для тебе. Просто там, на Вічній Ватрі, поменше тобі грандіозних планів… Ну ти мене розумієш… Дякую за все і вибач”, – ділиться спогадами товариш друга Олеся пластун сеньйор Богдан Гасюк.

“Пластуни — дуже відважні, принципові люди. Олесь Криськів був одним з таких. Він виховав цілі покоління. Нам його бракуватиме. Сумуємо”, — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

17 липня другу Олесю мало б виповнитись 66 років. Інформацію про поховання та інші деталі повідомимо згодом.

ОНОВЛЕННЯ (10.07.2018)

– парастас за другом Олесем відбудеться у вівторок, 10 липня, о 19:00 в каплиці на вулиці Пекарській;
– похорон розпочнеться о 13:00 там же в середу, 11 липня;
– попрощатися можна буде вже з 12:00;
– поховання відбудеться на Личаківському цвинтарі.

Прохання бути в одностроях.

Світлина: 100krokiv.info

 

Пластуни О. Криськів та Б. Гасюк під час підняття прапора на ратуші у Львові, 3 квітня 1990 р. Світлина: 100krokiv.info

 

Подяка від міського голови Львова Андрія Садового “За розвиток духовно-культурних цінностей української молоді, вірність національній ідеї, щоденну невтомну працю й реалізацію корисних ініціатив та з нагоди 106-ї річниці від дня створення Національної скаутської організації України “Пласт”. Львів. 4.04.2018. Світлина: city-adm.lviv.ua

Пласт Львів