Турнір з настільного тенісу 23PonG: “Це було як фінал Australian Open”

06.03.2019

У Львові, 3 березня, відбувся турнір з настільного тенісу 23PonG, організатором якого став юнацький курінь імені Степана Бандери.

Свої вміння у настільному тенісі випробували 20 учасників. Запекла боротьба точилась одночасно на чотирьох столах клубу настільного тенісу Home Club.

Переможцем турніру серед хлопців став юнак Матвій Ревич. У фіналі йому вдалось перемогти Петра Прокопця. Третє місце зайняв Дмитро Ломіковський.

Трійка переможців у дівчат: перше місце – Анна Слюсаренко, друге – Юля Кульчицька, третє – Анна Ковтуненко.

“Ближче до фіналу перемога над суперникам давалась важче. Вже в фіналі, а це був єдиний матч, де кількість партій була до трьох перемог, я приготувався до довгої гри. Однак вдалось обіграти суперника у трьох партіях з загальним рахунком 3:0”, – розповідає Матвій Ревич.

Читайте також: де Пташата шукали снігову людину

“Це було подібно до фіналу Australian Open 2019, коли глядачі очікували довгого матчу, однак Джоковичу вдалось обіграти Надаля в трьох сетах”, – додав він.

“Вся гра відбувалась згідно з правилами чесної гри. Не можу пригадати якихось спірних моментів, які б вплинули на перебіг матчів. Варто зауважити, що деякі учасники набирали кращої форми вже під час турніру: кожна наступна гра давалась краще. Боротьба у чвертьфіналах і півфіналах подекуди була більш напружена, аніж у фінальних поєдинках”, – поділився враженнями співорганізатор та суддя турніру Данило Онишко (Карпатські вовки).

За його словами, під час заходу, у перервах між матчами, учасники також мали змогу спробувати свої вміння в азбуці Морзе, піонірці (в’язанні вузлів) та теорії першої медичної допомоги. За це команди, на які вони були поділені, отримували додаткові бали.

Читайте також: теренова гра Крути 2019

Організатори дякують: клубу настільного тенісу – Home Club, інтернет-магазину raketka.kiev.ua, компанії ChocoboomПланеті Кіно та майстерні вітражу Leosklo.

Наступний турнір 23PonG від куреня Степана Бандери відбудеться у 2020 році.

Довідка (вікіпедія): більшість фахівців вважає, що настільний теніс з’явився в Англії, як різновид великого тенісу. Однак також існують думки, що настільний теніс виник у США, Індії або Південній Африці (кажуть, що в останніх двох країнах у настільний теніс почали грати відряджені туди британські офіцери).

Спочатку грали на вулиці без стола. Незабаром гра просто неба перейшла в приміщення — грали на підлозі. Пізніше з’явилася гра на столах. Простий інвентар: малі ракетки, невеликі розміри майданчика дозволяли грати де завгодно.

М’ячі робилися з ниток, розставлені на столі книги були сіткою, а шматки товстого картону слугували ракетками. Досить довго гра використовувалася не як вид спорту, а тільки як засіб для проведення вільного часу й активного відпочинку.

Наприкінці вісімдесятих років XIX століття гра стала популярною багато завдячуючи конкуренції серед виробників інвентарю, яка сприяла вдосконалюванню ракеток і м’ячів. Проривом у цьому було зокрема винайдення порожнистого м’яча.

1926 року засновано Міжнародну Федерацію Настільного Тенісу (ITTF). В ITTF зареєстровано близько 130 країн. Чемпіонати світу з настільного тенісу почали проводитись щороку починаючи з 1926. 1988 року настільний теніс стає Олімпійським видом спорту.

Пласт Львів

 

Напишіть нам