Обрати сторінку

У річницю Дня Першої Пластової Присяги на Личаківському цвинтарі у Львові відбулась церемонія урочистого вшанування пам’яті воїнів-захисників України та пластунів, які не зломили своїх присяг.

Пластову присягу на вірність Україні вперше склали 10 юнаків у Львові 12 квітня 1912 року. Традиційно цей день вважають днем народження організації. Зараз Пласт існує у 24 країнах світу та в 108 населених пунктах в України.

Цьогоріч Пласт святкує свою 110 річницю!

З часу повномасштабної війни діяльність організації у Львові спрямована на щоденну допомогу Україні та відданість пластовій присязі – “бути вірними Богові та Україні, жити за пластовим законом та допомагати іншим”. Вже понад місяць осередок діє як Штаб гуманітарної допомоги Пласту у Львові та щоденно відправляє тонни провізії, медикаментів та амуніції військовим та цивільним по всій Україні.

12 квітня у колі дорослих волонтерів організації, представників міста та дружніх Пласту організацій пластуни провели урочистий молебень для вшанування українських воїнів та пластунів, що не зламали своїх присяг на Личаківському цвинтарі у Львові. Церемонію провели поруч монументу пластунам, що не зломили своїх присяг, та засновників Пласту.

“Наша мета – зібратись у пластовому колі, пригадати слова присяги та вшанувати пам’ять тих, хто власними життями виборювали українську державність”, – додають у Пласті. 

“З Пласту все почалось: вже зовсім скоро свої присяги Україні склали бійці УГА та армії УНР. Усі разом, наші прадіди не лише мріяли про Свободу, а й гідно боролись за неї. А їхні діти продовжили спротив в славних лавах УПА. На жаль, тоді вибороти Незалежність не вдалось, але багато людей залишились вірними своїм присягам і в Україні, і в засланні, і в еміграції. Вони виховали нове покоління українців, які стали відновниками Української Держави готовими захищати своє попри все.Сьогодні ми дякуємо усім, хто захищає Україну, усім, хто віддав своє життя за нашу Свободу, за наше велике завтра!”

ст. пл. скоб Ярослав Булишин, J – голова осередку Пласту у Львові

Більше про діяльність Пласту у Львові (Штаб Пласту у Львові) читайте на сторінках у соцмережах: https://www.facebook.com/lvivplast0, https://www.instagram.com/lvivplast/, https://twitter.com/lvivplast 

Фото – Богдан Ємець, Львівська міська рада (Роман Балук), Твоє місто (Іван Станіславський)