Обрати сторінку

Волонтерський штаб пласту у львові продовжує допомагати військовим та цивільним у гарячих точках бойових дій. За три місяці роботи пластуни у львові зібрали 8 853 074 грн на допомогу зсу.

З першого дня повномасштабного вторгнення росії у львівському осередку Пласту розпочав свою діяльність волонтерський Штаб допомоги. Спершу пластуни збирали провізію та медикаменти для військових у головному офісі організації. Вже на 3 день війни волонтери переїхали на великий склад у Львові, куди звозили допомогу з 18-ти точок збору у місті.

Протягом 3-х місяців Штаб Пласту допоміг вже 129 військовим об’єднанням: ліками, амуніцією, технікою і тактичним забезпеченням. Пластуни приймають офіційні запити від бригад, батальйонів та підрозділів і залучає жертводавців для закупівлі та пошуку всього необхідного. Сумарно на допомогу військовим було витрачено 6 566 750,66 грн.

Найбільш поширені логістичні напрямки підтримки для військових: Харківщина (50 запитів), Донеччина (63 запити), Луганщина (42 запити), Київщина (44 запити), Миколаївщина (22 запити), Херсонщина (15 запитів).

Партнери та друзі організації по всьому світу допомагали ліками та речима з-за кордону: на склад Штабу Пласту у Львові щодня їхали фури з Італії, Польщі, США. Наразі організація є офіційним представником-партнером американської некомерційної організації Nova Ukraine в Україні. Спільно з Nova Ukraine пластуни закуповують і передають у регіони важкодоступне та дороге медичне обладнання та медикаменти.

У співпраці з Канадсько-Українською Фундацією (СUF) та логістичною компанією Meest пластуни запустили проєкт box4ukraine – харчові бокси для цивільних громадян. Один такий набір забезпечує 4-тижневе харчування для однієї людини. До нього входять крупи, консерви, бакалія, мука та інші товари, які не псуються і допомагають вижити в умовах невизначеності. Співпрацюючи з місцевими організаціями Штаб піклується, щоб вони успішно дійшли до багатодітних сімей та пенсіонерів, які знаходяться у містах активних бойових дій під час війни. 

“Відтепер – Штаб Пласту у Львові став невід’ємною частиною діяльності пластового осередку у Львові. Ми допомагаємо нашій Батьківщині зараз і продовжуватимемо відбудовувати її після перемоги. Бо любимо її понад усе”, – додають волонтери Штабу.

Мапа допомоги цивільним та військовим за 3 місяці діяльності (24.02 – 24.05):

Щодня на сторінках Пласт Львів у соцмережах організація звітує про масштаби роботи Штабу. 

Детальний звіт про 3 місяці діяльності організації можна переглянути тут.

Більше про Пласт у Львові можна дізнатись на сайті організації, або на сторінці у фейсбук