День першої пластової присяги 2019: програма, церемонії, квест, Lem Station

12.04.2019

Пласт у Львові святкує 30-річчя відновлення організації. Саме цій події будуть присвячені цьогорічні заходи осередку організації у Львові – святкування Дня першої пластової присяги, пластові табори, Свято весни, Відкриття пластового року тощо. З нагоди ювілейної дати, Пласт також створив власну радіопрограму на “UA:Українське радіо”.

Очікується, що у святкуванні Дня першої пластової присяги (107-ма річниця створення Пласту), яке відбудеться 13 квітня, візьмуть участь понад 2 тисячі осіб. Традиційно пластуни зустрінуться під час Літургії у церкві св. Ольги та Єлизавети. Пізніше відбудуться хода та церемонії на площі біля пам’ятника Іванові Франкові. Також пластуни попрямують до Личаківського кладовища для вшанування пам’яті полеглих героїв та засновників Пласту.

Цього року дата створення Пласту присвячена також відновленню організації, яке припало на період розпаду СРСР 30 років тому.

Читайте також: виховництво – це моя найбільш приємна відповідальність

“12 квітня – це одна з головних дат для пластуна у році. Кожного року організація проводить масштабну акцію у місті, де зустрічаються пластуни усіх поколінь. Для нас важливо підтримувати цю традицію. Завдяки тим людям, які розпочали свою волонтерську діяльність на початку незалежності країни, ми сьогодні маємо у Львові найбільшу молодіжну громадську організацію України”, – зауважив пластун, комендант (організатор) заходу Андрій Чипурко.

“30 років у Львові була створена опікунська рада “Пласту”. Вже через рік у Львівській міській раді зареєстрували статут громадської організації Пласт. Тоді це називалось спортивно-просвітницьким товариством. Нашу ініціативну групу тоді очолив Ігор Юхновський. У той час, при певному національному піднесенні, створювалось багато організацій і не всім вдалось досягти такого масштабу та проіснувати до сьогодні. Ми, звісно, вірили в майбутнє “Пласту”, однак ніхто не міг передбачити результат через 30 років. Нам вдалось залишитись незалежними від політики, пережити різні турбулентні періоди разом з державою, і діяльність “Пласту” на основі тої методики, яку заклали засновники 107 років тому, від покоління до покоління, продовжується”, – розповів пластун-сеньйор Богдан Гасюк.

Читайте також: три нові гніздечка Пташат з’являться у вересні

Під час Дня першої пластової присяги діятиме також Інформаційна точка, де кожен мешканець може ознайомитися з діяльністю Пласту та долучитись до організації. Також заплановані тематичні ігри-квести для пластунів, майстер-класи та концерт, який відбудеться у Lem Station (трамвайне депо на вулиці Сахарова).

До 30-річчя відновлення організації також в ефір вийшла пластова радіопрограма, тижневик “Позір” на “UA:Українське радіо – Львів”.

Програма святкування Дня першої пластової присяги – 107-ї річниці створення Пласту (13 квітня 2019 р.):

Субота (13 квітня)

09.00 – 10.00 Реєстрація на Станиці Львів (вул. Шептицьких, 16)

10.00 – 10.30 Збір біля пам’ятника Степану Бандері

10.30 – 11.15 Молебень (церква Ольги та Єлизавети)

11.15 – 11.45 Формування лави

11.45 – 12.30 Вимарш до пам’ятника Івана Франка

12.30 – 14.00 Церемоніали на площі біля пам’ятника Івана Франка

14.00 – 14.30 Формування колони

14.30 – 15.15 Вимарш до Личаківського кладовища

15.15 – 16.00 Вшанування пам’яті полеглих героїв та засновників Пласту на Личаківському кладовищі

18.00 – 22.00 Вечірня програма – Фестиваль (Lem Station)

Неділя (14 квітня)

10.00 – 16.00 Велика теренова гра для юнацтва від табору КВЕСТ (Погулянка)

19.00 – 21.30 Автоквест “Назад у майбутнє”

ВІДЕО (День першої пластової присяги 2018 р.)

Довідка:

У 1908 р. засновник скаутського руху Бейден-Пауел видав книжку “Скаутинг для хлопців” (англ. Scouting for boys), яка була перекладена багатьма мовами світу. Українською мовою її переклав Олександр Тисовський, один із засновників перших пластових (скаутських) гуртків при Академічній гімназії у Львові. Незалежно від Тисовського пластові гуртки почали також творити Іван Чмола та Петро Франко. Тисовський розробив систему пластових проб (завдань), які мали виконати пластуни, для того щоб отримувати нові звання та вдосконалювати себе. За кілька місяців діяльності, 12 квітня 1912 р., першу пробу на ступінь “учасника” здали та прийняли Пластову присягу на вірність Богові та Україні близько 40 осіб, що вважається офіційною датою заснування “Пласту”.

У грудні 1989 р. у м. Львові створена опікунська рада “Пласту”. Завдяки праці окремих осіб та підтримці деяких нових організацій виникли пластові групи в різних середовищах і в різних місцевостях. Уже в 1990 році вони були у Львові, Дрогобичі, Бориславі, Луцьку, Києві, Донецьку. 22 лютого 1990 року міська рада Львова затвердила “Статут пластового товариства”. Пластуни в еміграції активно допомагали розвитку “Пласту” в Україні. На початок 1995 року “Пласт” нараховував 3500 учасників. Сьогодні в організації близько 9 тисяч осіб, з яких близько 2400 належать до осередку Пласту у Львові.

Пласт Львів

Напишіть нам