Домовся з рідними про правила безпеки. Нова вмілість “Пластуй онлайн COVID-19”

Знати правила поведінки та захисту персональних даних в інтернеті, захиститись від вірусу, домовитись про спільні правила безпеки з рідними і, звісно, зробити добре діло.

Новацтво і юнацтво тепер має можливість отримати вмілість “Пластуй онлайн: COVID 19“. Нову вмілість сьогодні, 30 березня, затвердила Крайова булава Уладу Пластунів Юнаків (КБ УПЮ).

Автори вмілості – провід станиці Львів. “Унікальність вмілостей в тому, що вони діють на час карантину і підходять для усіх проб УПЮ. Для новацтва розроблено два різні рівні вимог відповідно до віку”, – зауважує керівниця осередку Пласту у Львові Анастасія Слюсаренко.

Згідно з офіційним сайтом булави УПЮ, вимоги до вмілості “Пласту онлайн COVID 19”:

 • Знати основні правила поведінки та захисту особистих даних в інтернеті;
 • Знати основні правила участі та організації онлайн-дзвінка;
 • Прослухати мінімум 3 онлайн-гутірки на ресурсі “Пластуй онлайн!”;
 • Відбути мінімум 3 онлайн-сходин гуртка, зокрема взяти участь у їх проведенні – підготувати гутірку/співи/майстерку;
 • Знати першоджерела офіційної інформації про COVID 19 та заходи безпеки, пов’язані з поширенням вірусу;
 • Зробити добре діло в часі карантину;
 • Дотримуватись дистанційних умов навчання в школі;
 • Обговорити в сімейному колі небезпеку поширення вірусу та домовитись про спільні правила безпеки.

Читайте також: скільки новацьких виховників потрібно у Львові

Кваліфікації інструкторів: 

 • діючий виховник 
 • ознайомлений з рекомендаціями здачі вмілості 
 • вміє пояснити матеріал для здачі вмілості своїми словами з власного досвіду

Тож маєте можливість отримати онлайн-відзначку на рукав свого однострою. Пластуйте онлайн, долучайте до цього інших та дотримуйтесь правил гігієни у час карантину. І ще слідкуйте за нами в соцмережах: facebooktelegraminstagram.

Вмілість поки що доступна осередкам Пласту в Україні. Референт вмілостей КБ УПЮ Микола Бовкіт (ЛЧ), зауважив, що булава планує подавати її на затвердження Конференції Українських Пластових Організацій (КУПО), щоб вона була доступна пластунам в усьому світі.

Рекомендації до здачі вмілості можете знайти за посиланням.

Пласт Львів

Вони мене навчили витримці і заставляли дотримувати слова, – новацька виховниця

“Вони мене навчили витримці, вони мене заставляли дотримувати слова (нічого дурне обіцяти, сказали одного разу 🙃), я приїхала з першого табору з ними з Чернівців, впала на ліжко і дві доби просто спала”, – розповідає про свій рій новацька виховниця Богдана Зінов’єва.

Її рій “Переспівниці” (гніздо ч.36 “Усмішки весняного ранку”) нещодавно перейшов до юнацтва у курінь Соломії Крушельницької.

“Через них я почала робити зарядку. І знову багато читати. Вони дуже пильнували, що і коли я сказала і іноді вичікували, коли би то нагадати, авось підловлять. Ми разом виросли, і я, і вони, якщо про зріст, то деякі вже мене переросли, а якщо про решту, то я не дотягую до багатьох. Вони перевернуть світ, мій перевернули. Крім того, що затяті, завзяті, розумні, ще і красуні. Мала за честь, бути сестричкою в такому рої. Не останню роль зіграли батьки – без вас ми би і пів з того не зробили. Так як ви підтримуєте дітей, батьки дітей Переспівниць, то ви є прекрасним пластовим і не тільки прикладом доброї батьківської спільноти”, – ділиться враженнями Богдана Зінов’єва.

Читайте також: Виховництво – це моя найбільш приємна відповідальність

Богдана Зінов’єва була виховницею рою з 2016 року. Чотирнадцять новачок “Переспівниць” були найбільшим роєм у станиці Львів. Сама ж сестричка Богдана хоче продовжити виховницьку діяльність в новацтві і вже готується до нового рою.

[post_gallery]

Пласт Львів

Майбутні новацькі виховники рятували світ маленької Райлі

12-15 вересня 2019 року Божого відбувся вишкіл новацьких виховників у Львові. У вишколі взяли участь пластуни з 7-ми міст України (21 особа). Учасники почерпнули багато нової інформації та разом знаходили підходи до роботи з юнацтвом.

Вишкіл новацьких виховників проводився з 12 по 15 вересня 2019 року Божого у приміщенні станиці Львів. За чотири дні учасники вишколу дізнавались хто такі новаки, які заняття потрібно для них проводити, як правильно з ними бавитись і як розповідати легенди. Разом вчили новацькі пісні та грали новацькі ігри, які майбутні новацькі виховники зможуть проводити у своєму рої.

Цікавим є те, що на вишкіл з’їхались учасники з різних куточків України, а саме: Київ, Ужгород, Рівне, Тернопіль, Суми, Васильків. Це дуже хороший досвід обміну нових знань та вмінь.

На що можуть наші волонтери витрачати 4 дні?

Комендантка вишколу новацьких виховників Іванна Герус розповідає:

“Звичайно ж, на навчання! Тому 12 вересня з 7-ми міст України до Львова на вишкіл приїхали пластуни у кількості 21 особи! Першого дня почалась місія для майбутніх новацьких виховників – допомогти Райлі відновити баланс емоцій та вдало перейти в юнацтво.

Дуже тішило мене те, що учасниками вишколу були навіть тати, які дуже хочуть, щоб їхні сини потрапили до Пласту і вже скоро наберуть свої рої. Завжди приємно бачити, як Пласт запалює все нових і нових людей, незалежно від віку.

Завершальним етапом вишколу був екзамен – провести заняття для справжнього живого новацтва. І їм це вдалось!»

Хочете стати волонтером/кою Пласту і набрати групу дітей 6-10 або 11-18 років? Заповнюйте зголошення на вступ до нас.

 

[post_gallery]

Пласт Львів

“Мешканці вовчої гори” спробували знайти Ґрінча в Славську

Новачки гнізда “Мешканці вовчої гори” (число 2) не хотіли просто так відпускати січневі снігові дні і, 24-27 січня, рушили до Славська в пошуках зимових пригод і Ґрінча.

І діляться враженнями про свій зимовий табір:

Якщо ви не знаєте що таке новацький зимовий табір, то я вам розкажу. Зимовий табір – це коли навіть гори чекають вас, не скидаючи своїх снігових шапок. Зимовий табір – це щасливі діти, які з‘їжджають з гірки та з захопленням граються в сніжки. Зимовий табір – це коли дітвора з допитливістю зазирає у вікна в пошуках чарівної істоти – Ґрінча. Зимовий табір – це атмосферні вечори, бал-карнавал та персонажі, які неначе зі сторінок казок приходять до нас в гості. А все тому, що це наша стихія, бо кому як не “Мешканцям вовчої гори”, знати як це створювати казку та занурювати в неї інших. Зимовий табір – це коли, ти вірш в чудо і воно стає реальністю!

[post_gallery]

Нагадаємо, що у ті ж дати Славськом проїжджав “Полярний експрес”.

Пласт Львів

Новаки розмалювали “Стіну Героїв” по вулиці Вітовського у Львові

85 пластунів-новаків (вік 6-11 років) взяли участь в акції “Нашим героям”. В суботу, 20 жовтня, вони створили новий малюнок на “Стіні героїв” на вулиці Вітовського у Львові.

Мистецька акція є подякою воїнам, які на сході захищають Україну в російсько-українській війні.

“Серед бійців є велика кількість пластунів. Ми хочемо їх згадати. Віддати шану тим, хто вже загинув, а також подякувати живим. Для цього вирішили як засіб використати отакий стріт-арт”, – прокоментувала організатор акції, пластунка Ярина Лисун.

Акція відбувається у співпраці з творчим об’єднанням “Фарбований лис”, спеціалізацією якого є вуличне мистецтво.

Читайте також: кого обрали керівницею осередку Пласту у Львові

За словами художника Тараса Довгалюка, екскіз такий, щоб велика кількість дітей могли просто його нанести на велику стіну.

“З дітьми не знаєш як вони працюють, як малюють. Ми їм дали смужку, яку доручили замалювати. Вже коли з дітьми завершится, я домальовуватиму фрази, намалюю герб Пласту”, – розповів Тарас у коментарі для ЗМІ.

На малюнку зокрема зображені гори, прапор України, місто Львів та пластова лілейка. Також буде напис “Не зломимо своїх присяг”.

ВІДЕО

ФОТО

[post_gallery]

Пласт Львів