Пряникова пошта: сюрпризи від пластунів Львова та Харкова

Пластуни Львова приєднались до акції “Пряникова пошта” та надіслали подарунки у відповідь харківським школярам.

Харківські пластуни, учні школи №11, у святковий період порадували львівських друзів презентами-сюрпризами, надіславши, попередньо невідомим адресатам, листи та пряники з подарунками зі свого міста. Львів’яни у відповідь власноруч спекли та розмалювали пряники і відправили вже-тепер-своїм-друзям до Харкова. В створенні подарунків пластунам допомагала спеціалізована майстерня.

“Так приємно радувати когось подаруночками у святкові дні, особливо, коли ти робиш їх власноруч з любов‘ю. Дякуючи дівчатам з Львівської майстерні пряників “Юрашки” нам вдалося виготовити щось особливе й дуже казкове, яке, я впевнена, принесе багато радості й смачної насолоди нашим друзям з Харкова”, – розповіла організатор акції Оля Юренц.

У приготуванні солодких подарунків для харківських друзів взяли участь 60 пластунів новацтва та юнацтва.

Світлини з пряникової майстерки

[post_gallery]

Пласт Львів

Львівські Пташата та їхня Різдвяна Свічечка

Цьогоріч Улад Пташат осередку Пласту у Львові вперше влаштував самостійну Пластову Свічечку. Святковий захід відбувся 12 січня в Палаці культури ім. Гната Хоткевича.

Багато дітей з батьками відвідали станичну Пластову Свічечку, яка відбулась 7 січня в Храмі св. Петра і Павла аби заколядувати разом. Та, оскільки дітки маленькі, Кадра виховників прийняла рішення про необхідність проведення окремого заходу в більш камерних умовах. На співпрацю радо пішли наші партнери – Палац культури ім. Г. Хоткевича, надавши Пташатам акуратну святкову теплу залу.

Читайте також про звірів в джунглях і першу пташачу спартакіаду

Понад 60 пташат “злетілися” сюди 12 січня. Розпочали захід “улюбленою пташачою колядою” – “Прилетіли Ангелята”. Саме ця коляда стала привітальною різдвяною листівкою від усіх пташат нашого Краю. І раптом стало темно… “Я зорі затулив руками”, – почулося зі сцени. Це волохате рогате чудовисько прийшло назбирати собі нечемних пташат. Але, ні, жодне пташа й оком не зморгнуло – виконали усі завдання чортяки і відновили світло у світі – засвітивши свої чарівні лампадки від Вифлиємського Вогню Миру, який принесли їм старші пластуни і пластунки. А далі зазвучала “Нова Радість” – так Львівські Пташата приєдналися до зініційованого Харківською Округою флешмобу одночасного виконання цієї коляди по всьому світу, де є пластові осередки.

Кожне гніздечко (а їх уже 6 у Львові) підготувало віншування, усі разом колядували та пригощалися. Відчуття – справжньої родини, великої та щиросердної.

ФОТО

[post_gallery]

Ольга Кальбус, голова Булави Пташат (світлини Olya Tarasovych)

Львівські пластуни на ВертепФесті у Харкові

Львівський осередок “Пласту” взяв участь у фестивалі вертепів у Харкові, який відбувся 13-14 січня.

“Поїхав на вертепФест у Харків поколядувати”, – написав у фб станичний Матвій Дух і поділився світлинами.

Парад вертепів у центральній частині Харкова відбувається вдруге. Впродовж двох днів, 13-14 січня, вертепні колективи з усієї України виступали в держустановах, дитячих лікарнях, військових шпиталях. Свідками дійства стали також пасажири метро та відвідувачі торгово-розважальних центрів. У неділю, 14 січня, колядники з усієї України хором заспівали “Нова радість стала”.

“Хоч надворі холодно сьогодні, та місто поринуло в дуже позитивну атмосферу! Величезна радість бути співтворцями того, що наповнює вулиці Харкова правдивим різдвяним настроєм, дарує справжню радість та відчуття єдності жителям, гостям міста (бачили б ви хоча б ті гарячі очі та посмішки сотень дітей, дорослих, літніх людей вздовж Сумської та на Майдані Свободи під час вертепної ходи!)”, – ділиться враженнями голова Української Академії Лідерства, пластун Роман Тичківський.

“Найкрутіші пластуни живуть у Харкові. Вони там крутіші навіть за львівських”, – пише в фб пластунка Оксана Пужаковська (хмм… — ред.), – Є дві юначки, які щотижня їздять на сходини з області 120 км в один бік. Оце мотивація”.

Ще трішки фото для настрої. Різдвяні свята тривають:)

“Незабутні та найтепліші спогади залишились про зимовий ВертепФест 2018 у Харкові”, – резюмував в фб Матвій Дух. Цікаво чи бувають літні ВертепФести?

Відео Української Академії Лідерства

Світлини: facebook-сторінки Матвій Дух, Роман Тичківський, Оксана Пужаковська, Леонід Логвиненко

Вифлеємський вогонь миру в Академії сухопутних військ України

Пластуни львівського осередку скаутської організації “Пласт” відвідали Національну академію сухопутних військ України ім. Петра Сагайдачного, куди принесли Вифлеємський вогонь миру.

За словами координатора акції від Пласту Ірини Сороки, пластуни взяли участь у недільній службі курсантів академії.

“Пластуни зробили дуже важливу річ, яка буде мати позитивні наслідки в майбутньому”, – зауважив Тарас Гривул, пластун, офіцер відділу з питань роботи з особовим складом Академії.

“В Академії Сагайдачного навчаються курсанти із цілої України. Протягом кількох років вони здобувають знання з військової справи та виховуються відповідальними громадянами держави. Більшість із них, отримавши лейтенантські погони, вирушать на передову. І дуже важливо, щоб це Різдво із традицією Вифлеємського вогню запам’яталося їм і надихало в подальшій службі. Не менш важливо, щоб курсанти знайомилися із діяльністю Пласту, – додав він, – Можливо, в недалекому майбутньому наша співпраця буде більш активною, що буде корисним як для Збройних Сил України, так і для усіх пластунів”.

Цього тижня пластуни Львова також відвідали Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.

“Кожний похід з Вифлеємським вогнем приносить незабутній досвід. Ми обійшли вже дитячі будинки, шпиталі і продовжуємо нести тепло і мир до студентів, дітей, представників різних професій”, – зазначила Ірина Сорока.

Зауважимо, що до дня святого Миколая члени львівського осередку організації “Пласт” відвідали дитячі будинки, куди окрім Вифлеємського вогню принесли подарунки для дітей, а також молодші пластуни показали приготовлені ними вистави. Загалом відвідали 6 будинків, де проживає і навчається 535 дітей.

У передріздвяний період Вифлеємський вогонь миру завдяки Пласту потрапив до Львівської обласної клінічної лікарні та Військово-медичного клінічного центру західного регіону. Після церемонії передачі символу миру мешканцям Львова 17 грудня, пластуни також відвідали Львівську Ратушу та Винниківську міську раду.