Пластуни Львова долучились до поховання Ольги Ільків

09.12.2021

6-го грудня, на 102-му році життя відійшла на Вічну Ватру Ольга Ільків (“Роксоляна”, “О. Звіробій”) − пластунка, зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича, українська поетеса та громадська діячка.

Життя Ольги Ільків було буремним. До лав Пласту вона вступила ще замолоду – у 1930х роках. Із 1945 р., у підпіллі, працювала в жіночій мережі ОУН і стала зв’язковою Романа Шухевича. 14 років життя Ольга провела у таборах засуджена радянською владою. Протягом останніх років була учасницею багатьох наукових та виховних заходів, присвячених Визвольним змаганням українців, брала активну участь у політичному житті України.

 «Ми посвятили все життя, майбутнє своїх сімей, все, що мали Україні. Але ми не жаліємо ніколи. Життя пройшло як один великий сон»

Ольга Ільків

8 грудня пані Ольгу з почестями поховали на Меморіалі воїнів УПА на Личаківському цвинтарі у Львові. У Храмі Воздвиження Чесного Хреста долучились до вшанування її пам’яті старші пластуни та юнацтво Львова. В пам’ять про зв’язкову Організації Українських Націоналістів вишикувалась почесна варта.

“Коли пластуни досягають певного рівня в “Пласті”, вони складають присягу. Присягають Богові й Україні. Ольга не зламала своїх присяг. Вона боролася за Україну, боролась за незалежність і вона є героєм України, воїном УПА та пластункою. Це дуже почесно для нас”

Дарина Доскач, заступниця голови Пласту у Львові

Нехай тобі буде тепло й спокійно біля Вічної Ватри, подруго!

Напишіть нам