Безпечні юнацькі табори під час COVID19: рекомендації і правила

Безпечні юнацькі табори під час COVID19: рекомендації і правила

Вже зовсім скоро, після річної і несподіваної перерви, розпочнеться традиційне пластове таборове літо – для когось з молодших пластунів воно буде зовсім першим, а хтось вперше поїде на табір у ролі коменданта чи виховника. Безпека дитячих таборів серед природи є ключовим пріоритетом у їх підготовці, а в умовах пандемії COVID-19 – особливо. Керівництво Пласту у Львові (СПР) спільно із Центром Розвитку Табірництва (ЦРТ) підготували для комендантів та їх команд обов’язкові рекомендації та правила проведення безпечних таборів 2021.

Перш за все кожен комендант Станиці Львів повинен отримати спеціальний дозвіл (наказ на табір), без якого табір не вважатиметься пластовим.

Для того, щоб отримати цей дозвіл, потрібно виконати наступний перелік вимог:

1. Зголосити табір до КТК (на сайті можливі технічні проблеми; просимо у випадку їх виникнення спробувати ще раз через невеликий інтервал часу). Дедлайн до 1 червня. 

2. За 1-2 тижні до початку табору написати на пошту ЦРТ ([email protected] ) лист про: місце проведення табору, у якому будуть залишені у причіпці його фото та інші додатки:

  • – результати аналізу води (документ підтвердження, можна фото)
  • – фото місце купання та вмивання (річка, озеро і тд), якщо немає, вказати які альтернативи (наприклад туристичні душі)
  • – фото місця розташування наметів
  • – загальні фото місцевості (достатньо 3-4 фото)

При розвідці місця табору просимо звернути увагу також на інші важливі деталі, які ЦРТ не в змозі перевірити до табору, але враховуйте, що під час перевірки табору звертатимуть увагу:

  • – відсутність дерев, які можуть впасти
  • – відсутність небезпечних рослин
  • – наявність зв’язку (Vodafone, lifecell, київстар)
  • – наявність контактів з головою ОТГ, фельдшером, сільським інспектором
  • – можливість доїхати до терену табору машиною без перепон
  • – наявність машини на таборі (особистий транспорт, машина зі села)

Також у цьому листі потрібно надіслати актуальну та детальну програму табору. ЦРТ звертатиме увагу на такі елементи:

  • – алярми
  • – к-сть годин сну
  • – насиченість програми
  • – проведення техніки безпеки
  • – миття та прання

Додатково у листі потрібно описати команду, яка організовує табір – команда, яка з тобою поїде і буде постійно  на таборі. Форму для опису ЦРТ надішле на пошту комендантам таборів. Обов’язкові вимоги до команди організаторів:

  • – кількість людей в команді (співвідношення дорослих до дітей 1 до 8)
  • – наявність в команді когось з пройденим ЛШ\ШБ. Якщо цього року у вашій команді немає когось із пройденим вишколом, наполегливо рекомендуємо зголоситись цього року, щоб уникнути порушення вимоги наступного року
  • – середній вік команди організаторів (в команді має хтось бути 21+ весь табір)
  • – досвідченість учасників команди
  • – наявність таборового лікаря (студент медик після третього  курсу зі сертифікатом ПМД курсів або старші студенти. Ідеально – мати практикуючого лікаря, лікар інтерн) можна один на два сусідні табори
  • – мінімум три особи з команди, які мають на момент табору діючий сертифікат проходження курсів домедичної допомоги
  • – мінімум 2 представники чоловічої статі, як “охорона табору”, на дівочих таборах (крім випадків спільних таборів з хлопчачими куренями)

3. За 4-3 дні до початку табору надіслати фото завчасно підготовленої книги табору на пошту ЦРТ ([email protected]) або ж принести її зі собою при отриманні дозволу (наказу) на станиці.

Книга табору повинна містити:

  • – наказ (дозвіл) від станиці (видає станиця, скидати фото не потрібно)список учасників табору (згідно шаблону)
  • – зголошення учасників табору (згідно шаблону)
  • – дозволи батьків учасників табору  (згідно шаблону)
  • – виписка про страхування
  • – медичні довідки (фото не потрібно)
  • – медичні книжки для організаторів табору
  • – копії документів всіх учасників (свідоцтво про народження або паспорт)
  • – журнал проведення інструктажу про безпеку
  • – три сертифікати про відбуті курси домедичної допомоги

Станиця і ЦРТ залишає за собою право не надавати дозвіл для проведення табору, у випадку невиконання  вище вказаних вимог.

Додаткові обов’язкові вимоги для проведення табору в Станиці Львів 2021:

1. Забороняється використання громадського транспорту (електрички, поїзди, рейсові маршрутки та автобуси)

2. Максимально під час табору зберігати масковий режим та соціальну дистанцію 1,5-2 м.

3. Дозволено проводити табори, для тих команд, які  мають на момент табору діючий сертифікат проходження курсів домедичної допомоги: мінімум три особи з команди – для курінних, гніздових та гніздечкових таборів, для гурткових та ройових таборів – мінімум 1 особа.

4. Забороняється проводити табори у місцях  де відсутній зв’язок (не дальше 50 м від табору) та немає можливості доїзду приватного транспорту.

5. Дозволено проживати в наметах не більше 4 осіб (для наметових таборів та згідно технічних вимог вмістимості намету),  в кімнатах не більше 6 осіб (для стаціонарних таборів)

6. Забороняється проводити табори, які мають недостатню к-сть повнолітніх осіб на таборі, співвідношення дорослих до дітей 1 до 8.

7. COVID-19 передається контактним шляхом, враховуючи цей факт, СПР рекомендує дотримуватися нижче наведених заходів безпеки табору з метою попередити виникнення джерела зараження.

До табору : 

  1. За 7 дні до табору учасникам та проводу табору потрібно максимально  знизити контакти із людьми, строго дотримуватися умов карантину (правильно носити маски, дезінфікувати руки та екрани телефону, дотримуватися соціальної дистанції) – для того, щоб знизити ризик зараження до табору; 
  2. Слідкувати за станом здоров‘я та при виявленні  симптомів у учасника або члена проводу участь у таборі заборонена; 
  3. Дезінфікувати реманент ( контактні поверхні пилок/ саперок, та пропшикати аерозолями із дезинфектором внутрішню частину намету та просушити ) перед першим використанням на таборі.
  4. У особистому виряді на табір обов’язково вказати  маски , і дезінфектори. Також подбати, щоб у таборовому реманенті були запасні маски і дезінфектори.
  5. Перед виїздом на табір таборовому лікарю оглянути всіх дітей та їхні медичні довідки

На таборі: 

  1. Подбати, щоб на таборі було місце для лікування хворих та ізоляції (медпункт) на декілька днів. 
  2. Максимально уникати контактів із сторонніми особами (не учасниками табору) при вимушеному контакті необхідно дотримуватися правил особистого захисту (правильно носити маску, зберігати соціальну дистанцію 1,5 м, дезінфікувати руки та контактні поверхні ( якщо позичалися приладдя реманенту тощо); 
  3. Уникати використання громацького транспорту для доїзду до місця табору; 
  4. Уникнути запрошення інструкторів та гостей, які приїжджають на кілька днів і їдуть (вони можуть привезти збудника); 
  5. Лікар повинен перевіряти стан учасників табору та проводу щодня. 
  6. Дотримуватись правил особистої гігієни (користуватися особистими рушниками, їсти лише із власного посуду, не дегустувати страви загальною ложкою тощо). Старатись використовувати реманент або інший інвентар в особистому режимі, проводити дезінфекцію перед передачею іншій особі і після використання. Слідкувати за ретельним миттям посуду.
  7. Усі заходи програми зі скупченням людей проводити у масках та зі збереженням соціальної дистанції.

Після табору: 

  1. Ретельно просушити та продезинфікувати реманент та намети , а також продезинфікувати контактні поверхні реманенту, використаного на таборі. 
  2. Слідкувати за станом здоров‘я членів табору . При виявленні симптомів застуди серед учасників та проводу після проведення табору повідомити про це коменданта табору для того, щоб провести необхідну діагностику, з’ясувати причину захворювання у сімейного лікаря хворого.
  3. Провести опитування серед учасників та проводу табору про стан здоров’я.

Як діяти у випадку проявів симптомів Covid-19 на таборі?

Враховуючи той факт, що Covid-19 можна підтвердити тестом, яких на таборі ніхто не буде мати, ділимо симптоми коронавірусу на 2 типи:

  • – легкі (біль в м’язах, головний біль, біль в горлі, вологий кашель, втома, сухий кашель, лихоманка)
  • – важкі (задишка, тиснення чи біль в грудях, розлади свідомості, неврологічні симптоми, зниження сатурації SpO2>95%, зникнення нюху або смаку).

У випадку проявів легких симптомів, яких дуже важко відрізнити від симптомів Covid-19, оцінити важкість симптому та ізолювати особу від інших учасників в таборовий медпункт на деякий час (залежно від важкості симптомів). У разі погіршення або прояві важчих симптомів – терміново відправляти до найближчої лікарні або ж відправити додому.

У випадку проявів важких симптомів – необхідна госпіталізація або ж відправити додому. Якщо це неповнолітня особа – зателефонувати батькам та подбати про транспортування до пункту обстеження (за відповідальності батьків).У випадку підтвердження тестом в когось Covid-19, рекомендуємо всім учасникам табору  максимально  ізолюватись на період 7-10 днів після приїзду з табору.  

Для комендантів таборів кожного уладу буде створений окремий Телеграм канал, куди централізовано відправлятиметься актуальна найважливіша інформація про організаційну роботу для успішного проведення табору. Наголошуємо, що канал буде доступний згодом і всім комендантам прийде на нього запрошення.

ОСТАННІ НОВИНИ

Вифлеємський Вогонь Миру — символ добра та віри, що засяяв у Львові!

Вифлеємський Вогонь Миру — символ добра та віри, що засяяв у Львові! Детальніше

Час для прочитання: 3 хв

Пласт Львів зібрав 700 000 грн на Золотому благодійному вечорі

Пласт Львів зібрав 700 000 грн на Золотому благодійному вечорі Детальніше

Час для прочитання: 2 хв

Показати ще

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ