Що таке Пласт?

Що таке Пласт?

Найбільша та найстарша скаутська організація України, що постала у 1911-х роках на цінностях суверенної держави і дотепер виховує свідому молодь, готову до найбільших викликів!

ЯК ДИТИНІ ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПЛАСТУ У ЛЬВОВІ?

1

Заповнити анкету на сайті.

Після заповнення анкети на сторінці “Записати дитину” ви отримаєте підтвердження з наступного кроками на пошту та автоматично потрапите в електронну чергу львівського осередку.

2

Дочекатись осені.

Формування пластових гуртків у Львові проводиться з вересня по листопад. Якщо черга дитини настане - восени з вами зв’яжеться адміністратор черги Пласту у Львові.

3

Відвідати сходини для батьків.

Перед початком занять майбутній/-а виховник/ця організують зустріч для батьків і розкажуть про відвідування дітьми пластових занять, вимоги до одностроїв, членських внесків, дадуть відповідь на всі запитання.

-

ПЛАСТ У ЛЬВОВІ

2 лютого 1990 року міська рада Львова зареєструвала статут “Просвітницько-спортивного товариства “Пласт” у Львові”. У статуті зазначено, що зареєстрована організація є спадкоємцем прогресивних традицій Українського Пласту, який діяв в Україні з 1912 до 1930 року.

 

Від цієї дати розпочався відлік історії Пласту у Львові. Від друзів з Пласту в діаспорі у Львів передавались праці засновників організації, досвід проведення таборів та навчання молоді.

 

Волонтери набирали перші юнацькі гуртки та створювали курені. Пласт Львів став організовувати заходи вшанування і збереження української історії (Листопадовий Чин, День пам'яті Героїв Крут) і став спільнотою для активної і свідомої міської молоді, ініціатором змінотворчих проєктів.

 

З початком повномасштабного вторгнення Пласт Львів створив волонтерських штаб допомоги, який з перших допомагає військовим і цивільним. Зараз Пласт Львів є найбільшим осередком Пласту у світі і найбільшою молодіжною організацією м. Львів

 

ПЛАСТ У ЛЬВОВІ
ПЛАСТ У ЛЬВОВІ
Пташата

Пташата

Найменші дітки від 2-6 років пластують з батьками! Всі заходи та табори малеча відвідує разом з мамою чи татом і розпочинає свій шлях знайомства з Пластом. Батьки пташат беруть активну участь у розробці та створенні програми занять.

Новацтво

Новацтво

З 7 до 10 років пластуни звуться новаками на новачками і освоюють пластову програму з виховниками - братиками та сестричками. Їх успішність визначається складанням новацької присяги і здобуттям відзначок-вмілостей, тобто навичок, які діти опанували під час пластування.

Юнацтво

Юнацтво

Найважливіший вік для пластування - юнацький з 11 до 17 років. Важливою складовою виховної методи для юнацтва є самоврядування - діти вчаться базовим навичкам організації проектів, роботі у команді, ведення фінансів та документації, відповідальності. З 14 років пластуни добувають "проби" - пластові ступені, що свідчать про їх знання та досвід.

Старші пластуни

Старші пластуни

Бути пластовим волонтером можна з 18 років і до кінця життя! Цей етап у Пласті дозволяє реалізувати себе у всіх ділянках: стати виховником, інструктором (тобто експертом у певній ділянці), організатором пластових таборів та заходів, або проєктним менеджером. Можливості волонтерів обмежені лише пластовою присягою і охотою творити Велику Гру!

ЯК ЗВУЧИТЬ ПЛАСТОВА ПРИСЯГА?

Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим Законом і слухатись пластового проводу

1

Вірність Богові та Україні

Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню молоді на засадах християнської моралі. Присягаючи на вірність пластун чи пластунка визнає та приймає ті цінності, які має плекати та захищати у житті

2

Допомога іншим

Допомога іншим є спільною цінністю скавтів по всьому світу і ґрунтується на скавтській дружбі. Як і всі скавти пластуни носять на однострої вузлик, який є нагадуванням про щоденну добру справу, яку потрібно здійснити.

3

Життя за Пластовим Законом

Пластовий Закон складається з 14 точок (правил), які є переліком чеснот і якостей пластуна чи пластунки. За ним, як за дороговказом пластун самовиховується та формує свій характер.

ЯК ЗВУЧИТЬ ПЛАСТОВА ПРИСЯГА?

ПРО ПЛАСТ КАЖУТЬ...

Катерина Кіт-Садова, мистецтвознавиця, дружина міського голови Львова

Усі мої сини зараз є в Пласті, я це дуже підтримую, бо це велика спільнота людей-однодумців і патріотів не на словах, а на ділі. У цих людей є щире бажання бути корисним для своєї країни. Діти у такому середовищі хочуть розвиватись. Наш старший син опанував гітару, а до того грав на саксофоні. Пластуни організовують багато різноманітних цікавих акцій у досить юному віці самостійно, хоча й не завжди це буває легко. Знаю, що мої діти долучались до організації благодійних акцій і допомагали дітям із особливими потребами, їздили у будинки для людей поважного віку. Окрема тема – це пластові табори. Вони виховують у людях силу, витривалість, вишколюють їхній дух.

 

Долучайся до спільноти Пласту у Львові!

Долучайся до спільноти Пласту у Львові!

ЗВІДКИ ВИ ВСЕ ЦЕ ВМІЄТЕ?

Вчимося самі і навчаємо інших! Основною метою Пласту, як скаутської організації є виховання української молоді. І займаються цим вихованням наші супергерої — волонтери виховники. Виховники — це наставники, які формують в дітях українську ідентичність та ведуть їх пластовою програмою. Вони ніколи не самі! Об'єднання виховників в межах одного куреня ми називаємо Кадрою Виховників (КВ) — це окрема команда друзів, в якій волонтери гуртуються та підтримують одне одного.

 

Протягом року виховники проходять тренінги, їздять на табори, здобувають кваліфікацію, щоб працювати з різними віковими групами та організовувати пластові акції. Стати виховником у Пласті може кожен. Дізнавайся більше на сторінці.

ЗВІДКИ ВИ ВСЕ ЦЕ ВМІЄТЕ?
ЗВІДКИ ВИ ВСЕ ЦЕ ВМІЄТЕ?

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ