Зимівля Пташат: де були і що робили наймолодші пластуни

Пташата зовсім не полетіли у вирій, а всеньку зиму міцно тренувалися, весело колядували, готувались до складання вмілості «Лещатарство» і започаткували День Друзів Пташат.

ІІ Спартакіада Пташат нашої станиці стала першим наймасовішим пташачим заходом 2019 року. Довелося проводити його у два етапи, тож змагалися за «Кубок Поршня» аж 10 львівських гніздечок, а це 96 малюків від 2 до 6 років. На поміч прийшло юнацтво з Пчілок, Степанівен та Купчинців. Думаєте, так просто здерти старий асфальт і викласти рівненько новий, чи видряпатися на верхівку Великого каньйону і гайнути донизу на справжньому тролеї? Е-ні, були сльози, але вони вели до перемог – отих внутрішніх, над собою і своїм страхом. Наступну Спартакіаду сподіваємося зустріти уже 12 гніздечками.

А 14-15 грудня Львів знову став столицею Крайового вишколу впорядників та Впорядниць Уладу Пластових Пташат. Два повних насичених дні 16 учасників все більше набували впевненості, що готові працювати із гніздечками пташат у своїх регіонах. І як без інновацій – арсенал гутірок поповнила дуже актуальна для всієї України відверта розмова при вогнику з отцем Тарасом Фітьом про те, «Як говорити з пташатами про Бога».

Час Різдва прикрасила неймовірно душевна #СвічечкаПташат. І знову рекордні кількості учасників – 108. Та це не завадило гніздечкам «Маленькі Совенята» та «Нерозлучники» повертепувати, а «Пінгвінчикам» запрезентувати чудове Маланкування. Вперше акцію організовувало щойно створене гніздечко – «Грицики» (більшість яких, батьки ніколи не пластували), які вивели свято на високий рівень реалізації. Повноголосі колядки, різнобарв’я майстерок, смачнезні гостинці – це вже звичні атрибути Пташачої Свічечки у Львові.

Лютий у пташачих родин міцно асоціюється із Зимовою Мандрівкою. Вже другий рік поспіль вона славиться лещатарством. Цьогоріч усі 35 учасників Мандрівки встали на лижі, збудували хатинки для сонечка, намалювали промінчики і робили свої перші спуски – і все це на лещатах! Попри те, важливим завданням Пташат було допомогти своєму новому другові Панді дістатися додому. Сміливе пташацтво не злякалося навіть китайського дракона, що зустрів їх на вершині гори у селі Майдан, більше того, малеча зуміла подружитися із ним, а потім усі вчилися кунг-фу і горлали свіжонаписану пісню про Панду.   

Кожен святкує день 14 лютого. Хто що – День св. Валентина, День дарування книг, а Пташата запровадили свою нову історію. Відтепер 14 лютого – це День Друзів Пташат. Кожне гніздечко присвятило одні свої сходини, аби власноруч приготувати подарунки для малечі з іншого львівського гніздечка. Так «Совенята» приготували ангеликів-оберегів для «Грициків», а «Кібчики» створили чарівну повітряну кулю, яка принесла кожному «совеняткові» чарівне зернятко помідора, а «Пінгвінчики» приготували для «Нерозлучників» м’які іграшки свого тотема – Пінгвіна. Так пташата дізналися, що існують інші гніздечка пташат, як вони називаються і яка їхня легенда. Наступного року ми впровадимо це свято на крайовому рівні.

Активною вийшла зима у Пташат Львова, не менш цікавою буде й весна.

Пластові Пташата – це волонтерське об’єднання родин, здебільшого пластунів, у яких є маленькі діти. Офіційно визначено, що Пташатами можуть бути діти від 2 до 6 років з батьками, які поділяють цінності та виховну методу організації “Пласт”. Все почалося з того, що батьки-пластуни прагнули передати чар пластування своїй малечі, бо самі гарно проводили чи й далі проводять час зі своїми друзями-пластунами. Батьки разом з дітьми щотижня мають зібрання на визначену раніше тему. Кожна родина проводить частину заняття, а куратор/ка (впорядник/ця) допомагає зробити цю зустріч цілісною та цікавою для всіх учасників. Влітку пташата з родинами їздять на пластові табори, де знову ж таки, готують і проводять усю програму разом.

Пласт Львів

“Будь прикладом для інших”. Проект “Стань волонтером”

Проект “Стань волонтером” осередку Національної скаутської організації “Пласт” у Львові спільно з Львівською міською радою, а саме відділом громадського партнерства управління “Секретаріат ради”. Мета проекту – популяризація волонтерства.

Про волонтерство: Волонтерство є обов’язковою складовою методики “Пласту”, яка працює вже 107 років. Сьогодні в “Пласті” у Львові займається понад 1500 дітей різного віку: від 2 років до 18-ти. На кожен гурт з 10-12 дітей потрібний виховник, який щотижня впродовж навчального року проводитиме з ними тематичні заняття, а свій вільний час влітку та взимку присвячуватиме таборам, організації спільних вертепів та інших заходів. Виховник також є важливою ланкою в комунікації з батьками. Сьогодні це близько 150 осіб, які на волонтерських засадах присвячують свій час вихованню молоді. До них можна додати інструкторів з різних напрямків: мандрівництво, водне пластування, авіаційне, альпінізм, проект-менеджмент, адміністрування тощо. Загалом більше 300 осіб долучаються до волонтерства в Пласті у Львові.

Надання можливості кожній дитині долучитись до “Пласту” є метою, прописаною в стратегії розвитку організації до 2030 року. Станом на сьогодні, у Львові існує черга з понад 400 дітей віком 6-11 років, охочих потрапити до організації.

Окрім великої популярності, проблемою є брак виховників для цієї вікової категорії. Кількість волонтерів готових займатися дітьми щороку збільшується, але поки не є достатньою для повного охоплення всіх охочих.

Читайте також: виховництво – моя найбільш приємна відповідальність

Волонтерів забагато не буває. І ми перебуваємо в постійному пошуку. Заохочуємо, щоб діти перейшовши рубіж у 18 років – а 12-18 років найбільш романтичний і пригодницький період пластування – продовжували діяльність в Пласті як виховники, інструктори, працівники адміністративного апарату. Також у своїх повідомленнях назовні ми зазначаємо, що “Пласт” є доступним і цікавим для людей різного віку. Волонтером в організації можна стати, не маючи досвіду пластування в юнацькому віці.

Про кампанію: Цією рекламною кампанією ми вирішили озвучити тему волонтерства загалом. Керувались логікою, що чим більше волонтерів, тим більше їх буде в Пласті. Як одна зі стратегій власника кав’ярні: не закликати відвідати саму кав’ярню, а збільшити кількість людей на вулиці, щоб більша прохідність забезпечила більше клієнтів. Аналогічно тут: загальне збільшення привабливості волонтерства – збільшить кількість охочих волонтерити в “Пласті”. Ми так сподіваємось:)

Інший аспект, що пластуни також волонтерять поза межами організації: для львів’ян знайомий такий захід як “Дивогонка”, благодійний спортивний проект “Ліга доброго бігу”, табори для дітей чиї сім’ї зазнали втрат на війні, громадська організація “Тарілка” та багато інших…

Читайте також: вони мене навчили витримці і заставляли дотримувати слова

А також ті волонтерські проекти, згадані у відео – “Зелена коробка”, “Кращий Сихів”, військове волонтерство. Завдяки спільній з міськрадою кампанії, ми також звертаємось і до внутрішньої аудиторії, що волонтерство потрібне, корисне і модне. До нього беруться молоді люди, які закликають не боятись викликів. І водночас, як говорить один з героїв відео Ілько Петрик, що з волонтерством головне не перегинати палку. Бо ти нікому нічого не винен. І натомість це не заважає йому бути активістом з охорони навколишнього середовища, а також бути виховником 6-8-річних дітей в Пласті.

Головні герої:

Ілько Петрик – організатор заходів, спрямованих на охорону навколишнього середовища, координатор еко-проекту “Зелена коробка”, виховник дітей 6-11-річного віку в “Пласті”.

Наталя-Гелена Дунай – військова волонтерка, студентка Національної академії сухопутних військ України (психологія), Українського католицького університету (політологія), волонтерка-виховниця в “Пласті” у Львові.

Наталя Піпа – громадська активіста, засновниця організації “Кращий Сихів” – проект осучаснення та модернізації найбільшого спального району Львова, народна депутатка України (важливий момент: відео з Наталею Піпою знято поза рамками співпраці з Львівською міською радою).

Зйомки: T-Rex Production

Пласт Львів

Станиця Львів шукає фінансиста та голову СТК!

Ми все ще у пошуках головного/ї фінансиста/ки львівського Пласту та голови Станичної таборової комісії.

Дві надзвичайно цікаві вакансії в адміністративному апараті львівського Пласту чекають на своїх кандидатів. Ти будеш вражений/на від того, наскільки швидко наш колектив стане тобі рідним, а Шептицьких, 16 стане другим домом!
Дизайнерка інфографіки – Soliya Sylvester

За детальнішою інформацією зверніться до нас у мережі Facebook.

Матвій Дух покинув посаду голови осередку Пласту у Львові

Станичний станиці Львів Національної скаутської організації України Пласт Матвій Дух припинив діяльність на посаді голови осередку. За його відставку проголосували під час Загального збору станиці Львів, який в ці хвилини проходить в приміщенні Львівської міської ради.

Рішення піти з посаду було запланованим.

Під час своєї фінальної промови на посаді станичного, Матвій Дух звернув увагу на досягнення та недоліки, з якими йому довелось зіткнутися в процесі перебування на посаді голови осередку.

Він звернувся до учасників організації з проханням бути більш активним у проектах та заходах, організованих адміністративним апаратом організації.

“Хочу зауважити, що здебільшого ми говоримо про розвиток станиці, про велику кількість людей, про створення комфортних умов для сходин, про стратегію 2035, про гарні бази для таборів, ремонти, масштабні проекти, що потребує більш капітальних вкладень ресурсів і заангажованість учасників таких проектів. На жаль, деколи цієї ангажованості бракує. І виконується лише мінімум справ. А цього не зовсім достатньо”, – зазначив Матвій Дух.

Екс-голова осередку Пласту у Львові звернув увагу, що багато питань та зауважень впродовж трьох років виникало до процесу виховництва, зокрема брак виховників. Друг Дух також підкреслив важливість моніторингу та контролю якості. Саме для цього в осередку було створено Центр розвитку виховництва, який удосконалює методика виховництва, пошук “мотиваційних тригерів” для виховників тощо.

Читайте також про День Пласту у Винниках

Матвій Дух водночас оголосив про свою майбутню діяльність в осередку Пласту у Львові.

“Ми хочемо вдосконалити систему, викристилізувати теперішню методику в якісний матеріал, щоб поступово, крок за кроком, закривати зауваження і питання, які виникають у виховництві. І бути більш впевненим, що закриваємо їх добре. Звісно, що від нічого не вберегтись, і негативні моменти можуть вилазити. Але принаймні треба мінімізувати цей ризик. І саме тому, я також вирішив долучитись до роботи тренінгово-методичного центру Пласту у Львові”, – заявив він.

Матвій також презентував пластунам Львова проекти осередку Пласту у Львові та етапи їх реалізації.

За надання абсолюторію теперішньому проводу станиці проголосували одноголосно 116 членів організації. Станицчна пластова старшина та усі присутні на Загальному зборі станиці пластуни привітали Матвія Духа гучними оплесками та подякували йому за хороше виконання своїх обов’язків на посаді голови осередку.

“Ці речі, які для львівського Пласту і загалом для Пласту в Україні були реалізовані під час цієї каденції керівництва осередку, вони є історичними”, – зауважив Богдан Гасюк (курінь Вовкулаки), головуючий зборів.

Матвій Дух перебував на посаді голови осередку Пласту у Львові три каденції (три роки). Під час каденції станичного, разом з головою Булави (департаменту) фінансів осередку Пласту у Львові Іванною Герус, йому вдалось розпочати реалізацію низки проектів: реконструкція головного офісу Пласту у Львові по вулиці Шептицьких 16 (Hub Шептицьких), тісна співпраця з органами міської та обласної влади в рамках реалізації проектів реконструкції приміщень Пласту в місті, Першої медичної допомоги тощо, створення домівки в місті Винники, співпраця з меценатами та донорами організації – завдяки проведеним благодійним заходам Пласту у Львові вдалось залучити понад 400 тисяч гривень.

Нагадаємо, Загальний збір станиці відбувся 6 жовтня 2018 року.

Пласт Львів

Пластуни Львова підкорять Говерлу разом з особами з порушеннями зору

Осередок Пласту у Львові взяв участь у мандрівці на гору Парашка разом з представниками Українського товариства сліпих. Організації готуються до спільного сходження на Говерлу у День незалежності.

Мандрівка на найвищу гору Сколівських бескидів відбувалась 4 серпня. У сходжені взяли участь група з 33-ох осіб, з яких семеро — пластуни, які зголосились бути провідниками для осіб з порушенням зору.

“Гора Парашка є найвищою точкою Сколівських Бескидів. ЇЇ висота сягає 1268 метрів над рівнем моря. І саме на цю вершину в суботу, 4 серпня, здійснили спільне сходження члени нашого товариства незрячих ГО ЛОО УТОС та супроводжуючі їх пластуни з організації Пласт. Для багатьох незрячих похід в гори був мрією і вони щиро вдячні хлопцям та дівчатам з Пласту, а також їхньому керівнику Матвію Духу за активну підтримку та терпіння. Ви допомогли здійснити мрію”, – йдеться в повідомленні Українського товариства сліпих.

“Мені назавжди запам’яталось, яке то щастя було на обличчях від здійснення нашої спільної мети. Ми всі різні, у кожного своє життя та проблеми. Але ми маємо можливості робити добрі справи один-одному лише за усмішку і дякую — а це ж найцінніше”, – поділився враженнями на сторінці в Facebook голова осередку Пласту у Львові Матвій Дух.

За його словами, наступною спільною мандрівкою двох організацій буде сходження на найвищу вершину України, гору Говерла (2081 м), 24 серпня.

Пласт мандрівка гори

Пласт мандрівка гори

Пласт мандрівка гори

Пласт Львів

 

У Львові відбулась станична Спартакіада

Плекаючи та пропагуючи здоровий спосіб життя, Станиця Львів Пласту – НСОУ, а саме курені Спартанки та Хмельниченки впродовж року організовують безліч спортивних заходів. Одним із наймаштабніших є щорічні спортивні змагання – Спартакіада, яка відбувалася цьогоріч 17 та 18 березня. Змагання з футболу волейболу, баскетболу та гандболу серед пластунів та пластунок віком від 12 до 17 років проводитимуться на спеціально обладнаних ігрових майданчиках у м. Львові: вул. Черемшини 17 та вул. Шімзерів. У змаганнях братимуть участь близько 134 пластунів та пластунок зі Львова та гостей з області. Кожна команда готується не один місяць до змагань, щоб проявити себе якнайкраще у всіх видах спорту, показати спортивний ріст у порівнянні з минулорічними змаганнями та здобути омріяну перемогу!

Мета Спартакіади – через змагання у різних командних видах спорту проявити найкращі якості гравців, зміцнити командний дух, покращити дисципліну, витривалість, спритність. Перед початком змагань учасники пройшли реєстрацію, прослухали інструктаж з техніки безпеки та регламент змагань. Кваліфікованим суддям було надано слово для пояснення та нагадування правил гри у волейбол, футбол, баскетбол, гандбол із наголошенням дотриманням правил спортивно поведінки та ігровому полі та поза ним. Учасники мали змогу скористатися гардеробом, а особисті та цінні речі вони передали на зберігання повнолітнім тренерам команд – таким чином вдалося запобігти випадків загублення речей.

Під час кожного матчу в кожному залі велася статистика ігор, яка мала висвітлити поточні результати кожної з команд і відповідно орієнтуватись в ході всієї Спартакіади. Також велася статистика найкращих гравців, хто забив найбільше голів у ворота та закинув найбільше м’ячів у баскетбольний кошик. Учасники Спартакіади мали змогу отримати необхідне медичне забезпечення від двох медиків. Захід був забезпечений відповідною технікою для ефективної комунікації та подання інформації.

Також учасники мали смачний обід, перкус – банан, печиво, йогурт, булочка. Під час усіх змагагань діти були забезпечені водою, що дало командам змогу мати силу та настрій для ігор.

Після завершення усі учасники змагань отримали грамоти та відзнаки за участь у турнірі, а найкращі три команди серед хлопців та дівчат кубки, медалі, м’ячі та солодощі. Нагороди отримали також індивідуальні номінації: найкращі гравці у трьох видах спорту.

Організатори висловлюють подяку управлінню молоді та спорту Львівської міської ради та інших спонсорам за створення чудової ігрової атмосфери та товариського духу.

 

У Львові стартують курси медичної допомоги для пластунів

Станиця Львів розпочинає регулярні курси першої медичної допомоги (ПМД) для пластунів. Навчання проходитиме під керівництвом інструкторів 44-го Навчального Центру EMSA-Україна.

 

Курси призначенні для пластунів, які здають першу пробу. Перші заняття відбудуться 18 березня. Зголошуйтесь на проходження курсів, заповнивши гугл-форму за лінком – http://bit.ly/2FQsmcZ. Вартість для учасників — 30 грн. Адреса: вул. Шептицьких, 16 (офіс осередку Пласту у Львові, конференц-зал). Година: 12:00-15:00.

“44-й Навчальний Центр EMSA-Україна” проводить тренінги з медичної допомоги по всій Україні. Організація співпрацює зі Збройними силами України, Національною гвардією та Патрульною поліцією. Інструктори регулярно працюють на лінії розмежування. Тренінги проводяться згідно з сучасними світовими протоколами, з використанням манекенів та симуляційних методів навчання.

Учасники курсу отримують сертифікат та вмілість ПМД 1. Розклад і дати подальших тренінгів уточнюється. Групи формуватимуться у кількості ло 15-ти осіб. Хочете бути першими у черзі – вподобайте сторінку “44 навчального центру EMSA-Україна” у фейсбук та поширте її на своїй сторінці. Не проґавте, бо є хороша нагода навчитись у професіоналів.

Організатор: медична референтура станиці Львів. Координатор: голова медичної референтури станиці Львів, ст. пл. Маркіян Мандзюк, ЛЧ. Контакти: тел. +38(093) 717-85-75. Для деталей пишіть також на мейл: manmark93@gmail.com. Або контактуйте в фб.

Пласт Львів

Львівський осередок Пласту отримав 560 тис. гривень на заходи 2018 року

Наприкінці січня Управління молоді та спорту міста Львів затвердило календарний план заходів молодіжної політики на 2018 рік. У кошторисі з-поміж різних молодіжних організацій міста велику увагу привернула Станиця Львів Пласту НСОУ.

Цьогоріч понад півмільйона гривень буде відведено на спортивні змагання, медичні тренінги, навчальні вишколи практичних навиків в природі, заходи патріотично-виховного спрямування та найбільша частка – на літні навчально-відпочинкові табори для дітей. Порівняно з минулим роком, коли від міської влади було отримано 450 тис. гривень, відчувається збільшення попиту на пластову методу виховання дітей та проведення для них навчальних тренінгів та таборів. Кошти виділяються не лише на членів організації – серед профінансованих заходів є Дивогонка – велозмагання для усіх бажаючих дітей Львова чи гостей міста, яке регулярно органіовують пластуни-волонтери з метою пропагування спорту та здорового способу життя.

Долучитись до Пласту у Львові можна заповнивши форму на спеціальній сторінці сайту, а також закликаємо стати партнером організації!

Як сортувати сміття? Дуже просто

Вже близько семи місяців офіс осередку Пласту у Львові бере участь у проекті “Зелена коробка”. Все, що потрібно — це ретельно сортувати сміття.

Є кілька цифр, які варто знати, щоб мотивувати себе не викидати сміття абияк: 1) в рік країна продукує 15-17 млн тонн сміття; 2) менше 6% з цієї кількості переробляється або спалюється; 3) більше 5% території країни вкрито сміттєзвалищем (а це як одна Швейцарія).

Саме тому офіс Пласту у Львові відповідально викидає сміття у співпраці з проектом “Зелена коробка”.

Як це працює: встановлюєте контейнери для роздільного сортування, коли вони наповнюються повідомляєте про це добродіїв “Зеленої коробки”, вони забирають сміття і далі самостійно його здають на переробку партнерам.

Скажімо, пластик (зокрема пет-пляшки) їдуть до ГалПету або ЗахідВторРесурси, папір та картон — Львівська картонно-паперова компанія, пластик з маркуванням “2” до майстерні Zelenew (там його переробляють у корисні практичні речі). Скло везуть в склобій, просту тару в гуртівні, а фірмову тару — повертають компаніям на вторинне використання.

Є певна халепа з батарейками. Їх поки що в Україні ніхто не утилізує. Але для цього є друзі з “Батарейки здавайтесь”, які збирають їх по всій країні і вивозять на утилізацію в Європу. Електроніку передають майстерням, де її розбирають на корисні матеріали.

Що для цього потрібно: захотіти сортувати сміття, заповнити гугл-форму, отримати контейнери від “Зеленої коробки”. Всю детальну інформацію дивіться на сайті проекту і приєднуйтесь.

Вифлеємський вогонь миру в Академії сухопутних військ України

Пластуни львівського осередку скаутської організації “Пласт” відвідали Національну академію сухопутних військ України ім. Петра Сагайдачного, куди принесли Вифлеємський вогонь миру.

За словами координатора акції від Пласту Ірини Сороки, пластуни взяли участь у недільній службі курсантів академії.

“Пластуни зробили дуже важливу річ, яка буде мати позитивні наслідки в майбутньому”, – зауважив Тарас Гривул, пластун, офіцер відділу з питань роботи з особовим складом Академії.

“В Академії Сагайдачного навчаються курсанти із цілої України. Протягом кількох років вони здобувають знання з військової справи та виховуються відповідальними громадянами держави. Більшість із них, отримавши лейтенантські погони, вирушать на передову. І дуже важливо, щоб це Різдво із традицією Вифлеємського вогню запам’яталося їм і надихало в подальшій службі. Не менш важливо, щоб курсанти знайомилися із діяльністю Пласту, – додав він, – Можливо, в недалекому майбутньому наша співпраця буде більш активною, що буде корисним як для Збройних Сил України, так і для усіх пластунів”.

Цього тижня пластуни Львова також відвідали Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.

“Кожний похід з Вифлеємським вогнем приносить незабутній досвід. Ми обійшли вже дитячі будинки, шпиталі і продовжуємо нести тепло і мир до студентів, дітей, представників різних професій”, – зазначила Ірина Сорока.

Зауважимо, що до дня святого Миколая члени львівського осередку організації “Пласт” відвідали дитячі будинки, куди окрім Вифлеємського вогню принесли подарунки для дітей, а також молодші пластуни показали приготовлені ними вистави. Загалом відвідали 6 будинків, де проживає і навчається 535 дітей.

У передріздвяний період Вифлеємський вогонь миру завдяки Пласту потрапив до Львівської обласної клінічної лікарні та Військово-медичного клінічного центру західного регіону. Після церемонії передачі символу миру мешканцям Львова 17 грудня, пластуни також відвідали Львівську Ратушу та Винниківську міську раду.