День пластової присяги 2020: десять надзвичайних годин онлайн

День пластової присяги 2020: десять надзвичайних годин онлайн

Десять з половиною годин прямого ефіру, близько 10 тисяч переглядів, загальний час перегляду 117 днів, понад шість тисяч глядачів – статистика Дня пластової присяги, який відбувся онлайн в Youtube 12 квітня 2020 року.

Десять з половиною годин прямого ефіру, близько 10 тисяч переглядів, загальний час перегляду 117 днів, понад шість тисяч глядачів – статистика Дня пластової присяги, який відбувся онлайн в Youtube 12 квітня 2020 року.

Свято 108-річчя Пласту об’єднало чотири великі станиці: Львів, Київ, Харків та Івано-Франкіська, всі улади – від “Пташат” до сеньойрів, пластунів з усієї України та світу.

Карантин та обмеження на стали перешкодою для традицій, тож свято розпочалось зі звичного відкриття, молитви усіх уладів та пластових гімнів. Далі біля екранів зібрались пташата, які допомагали котику Вогнику зібрати наплечник в мандрівку.

Традиційно ДПП організовуємо великою компанією, зібравшись усіма пластунами і пройшовшись вимаршем по місту. В цей же час маємо нагоду провести урочисте складання присяги та відзначити найактивніших пластунів. Проте присяга вимагає особистої присутності, її неможливо перевести онлайн. Тому коли оголосили карантин, було сумно через перенесення традиційного заходу.

Проте нам запропонували ідею таки реалізувати святкування, правда в новому форматі. Недовго думаючи, ми (Львів) та ще три міста (Київ, Харків, Івано-Франківськ) включились в роботу. Новий формат означав, що потрібно з нуля придумати наповнення, а не користуватися багаторічними напрацюваннями. Тож ми вирішили додати трохи інтерактиву і запланували онлайн-квест. А щоб пластуни не сумували через відміну традиційного святкування, ми зібрали відомих пластунів Львова та попросили їх поділитися історіями про те, як вони складали свої пластові присяги. Тож усі хто вже складав присягу могли поностальгувати, а хто ще чекає на цю подію, помріяти). Інші станиці також підготували цікаві формати святкування. Ну і не оминули традиційне відкриття заходів та вечірню ватру, на яку запросили багатьох відомих музикантів. Враження після проведення надзвичайні, адже вдалося об’єднатися та в короткий час провести таку масштабну та нову подію”.

Програма заходу була наповнена майстер-класами, квестами, цікавими розповідями пластунів, які зокрема брали участь у відновленні Пласту в Україні 30 років тому. Географія включень була різноманітною: від Карпат через домівки та квартири до парків та вулиць.

Богдан Гасюк (V)

Про перший табір “Відродження” та першу пластову присягу відновленого Пласту:

“На ближньому схилі гори Клева в 1990 році з середини липня до початку серпня відбувався перший пластовий табір “Відродження”. Шлях до першого заприсяження (відновленого Пласту – ред.) відбувся через цей табір. Після закінчення, учасники школи пластових провідників, які були на таборі, пройшлися мандрівкою до Підлютого, де вже відбулося перше заприсяження. Саме на цьому таборі з’явилось розхуміння того, що таке Пласт. Перший контакт з пластунами, інструкторами з Канади, Америки, Німеччини, навіть був друг Мирослав з Франції. Ми вперше грали теренову гру, вперше провели ватру, в тому сенсі, в якому ми її зараз проводимо. Табір розпочинався радянським впорядом, перекладеним українською: “рівняння на середину” – команда, коли йшов до звіту. Але вже під час табору відбувся вишкіл бунчужного і впоряд став таким, яким він нам всім сьогодні відомий”.

Про свої історії складання пластової присяги розповіли пластуни Львова Іванка Герус, Назар Косендяк, Ірина Миронова, Юля Гвоздович, Роман Кучкуда, Дарина Ярошевич, Роман Лозинський, Зоряна Яремко, Софія Гарбузюк та Матвій Дух.

Відео привітання станичної пластової ради з Днем пластової присяги. https://www.youtube.com/watch?v=hG6RrdlFNNU 

Іванка Герус, голова СПР Львова

Про свою пластову присягу:

“Я точно не хотіла складати присягу перед величезно кількістю людей. Моїм колом спілкування були новацькі виховники. І так склалося, що 24 березня 2012 року відбувалась курінна рада куреня “Карпатські вовки”. І я, факчтино, поставила всіх перед фактом, сказавши: “друзі, я буду на цій курінній раді слкдати присягу, тому у вас немає вибору”... Це було таке закрите коло моїх вовків в нашому вовчому місці – оселі Олени Степанів в селі Вишнівчик, якою ми опікуємось. Це була така найбільша таємниця Пласту, в якій брали участь найближчі тоді для мене люди”.

Завершилось свято 108-річчя Пласту традиційною ватрою, співами та зворушливими “Сіріли у сумерках...”.

Дивіться увесь випуск Дня першої пластової присяги онлайн. Посувайте крапочку хронометражу плеєра на потрібне вам місто, історію чи майстерку - https://www.youtube.com/watch?v=6G-HJDIyJkQ 

Дякуємо організаторам, дякуємо учасникам і дякуємо всім, хто розділив з нами радість святкування біля своїх екранів. Карантин мине, а спогади залишаться. #ГорюГрою

Будьте чемні і мийте руки!

Підтримай Пласт у Львові

Підтримай Пласт у Львові

ОСТАННІ НОВИНИ

Найбільший пластовий осередок у Львові відсвяткував свої 112 років

Найбільший пластовий осередок у Львові відсвяткував свої 112 років Детальніше

Час для прочитання: 4 хв

Вифлеємський Вогонь Миру — символ добра та віри, що засяяв у Львові!

Вифлеємський Вогонь Миру — символ добра та віри, що засяяв у Львові! Детальніше

Час для прочитання: 3 хв

Показати ще

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ