Хутір Поланки: табір 1989-го року

24.08.2021

Станична Анастасія Слюсаренко разом з Богданом Гасюком та Мироном Гуменецьким(активними учасниками відродження Пласту за незалежної України) на запрошення ГО “Відродження Комарна та округи” відвідали цими днями легендарне місце — 30 років тому там відбувся перший пластовий табір на етапі падіння радянського режиму в 90-х:

“У січні 1989 року при Українському Християнсько-Демократичному Фронті було створено секцію “Пласт”. Влітку цього ж року, біля хутора Поланки (Городоцький р-н, Львівської обл.) відбулась перша спроба провести табір для дітей цієї організації. Закінчилась ця спроба міліцейською спецоперацією за участю комсомольського та партійного активу. В п’ятницю, 4 серпня територія табору, на якій перебувало 7 дітей-пластунів, була атакована оскаженілою партноменклатурою. Знищено таборове майно, затримано 4 дітей. Наступного дня в місцевій львівській пресі, на той час виключно партійній, з’являється ряд публікацій в яких розкривається «злочинна роль буржуазного націоналізму».

Учасники табору

Комендант Роман Чекальський

Саме цей табір та розголос навколо його розгону стали тим дзвоном, який розбудив зацікавлення Пластом в різних національно-патріотичних середовищах того періоду. Паралельно, незалежно одні від одних, розпочинаються декілька процесів, пов’язаних з відродженням Пласту” – розказує Богдан.

Партійна преса про табір

Інформаційні повідомлення КГБ про цей табір та період загалом.
Фото з першого табору, відновленого в Україні Пласту.

На зустрічі зі старостою с. Паланики та місцевими мешканцями, які всіляко сприяли проведенню табору, вирішили ознакувати пам’ятне місце для історії Пласту та місцевої громади, спорудивши там пластову браму!

Заїзд до табору, місце де стоятиме пам‘ятна споруда

Зголосити свою пропозицію макету споруди можна до 10 вересня, переможці конкурсу отримають гарний подарунок від Станиці, а також увійдуть в історію! (зголошуватись можна як індивідуально, так і від куреня, деталі в зголошенні)

Учасник табору Роман Тлустяк (псевдо Кінь)

Учасник табору Роман Тлустяк (псевдо Кінь) тепер

Напишіть нам