УПП: вишкіл впорядників і перший в Україні дошкіл комендантів таборів

УПП: вишкіл впорядників і перший в Україні дошкіл комендантів таборів

Давно не чулися, громадо. Маємо для вас повідомлення – кількість пташачих гніздечок знову зросте! Завдяки дружній команді учасників та проводу вже 12 Вишколу Впорядників Пташат (ВВП ч.12) у Львівської Округи з’явиться окружна референтка Уладу Пластових Пташат, відкриються нові гніздечках у Зимній Воді та Оброшинській ОТГ.

А львівські малюки доєднаються до новостворених гніздечок Сихова, Шевченківського району, Винників та Центру. Ми не зважаємо на карантин – ми працюємо! Проводимо онлайн-сходини із батьками, готуємося ретельно до офлайн-старту.

Зрештою, певна короновідлига наприкінці лютого дозволила нам провести аж цілий день разом наживо! 25 учасників та 6 інструкторів працювали на безпечній відстані у провітрюваному просторому приміщенні над створенням своїх перших сходин, над співпрацею із батьками під час планування, проведення та аналізу заходів. Ми активно тренувалися проводити різні форми занять, підбирати властиві вправи, привертати увагу пташата та їхніх мам і таток. А ще було багато практики! Зранку до нас завітали гості – власне, ті, заради кого ми – батьки – беремося до справи впорядництва.

Пташатка, здавалося, менше стресували, аніж новоспечені впорядники. Але учасники вишколу швидко взяли себе в руки і ганяли в естафеті із таким завзяттям, ніби, саме вони були чотирирічними дітлахами. А який чудовий вийшов вогник! Злі сили не змогли звитяжити – серця пташачих впорядників та впорядниць засвітилися бажанням змінювати світ на краще, базуючись на пластових цінностях.

Але на цім не завершилися пташачі перемоги. Значну частину вишколу ми присвятили обговоренню планування підготовки проведення і підсумування таборів пташат. Ви, звісно, також працюєте над своїми, ми певні! Так от, цьогоріч львівське пташацтво запланувало аж 10 пташачих таборів! Частина з нас проводитиме їх уперше, тому представниця УПП у станичному Центрі Розвитку Табірництва – ст.пл. Дзвенислава Васишак, КВ зорганізувала Дошкіл комендантів таборів УПП.

Специфіка пташачого таборування полягає у постійній присутності батьків на таборі. З уладової концепції також випливає, що батьки беруть на себе частину підготовки і реалізації програми, тож комендантові вкрай важливо бути гарним стратегом і вміти ефективно делегувати. Практичним вислідом дошколу стали фактично створені програми гніздечкових таборів з урахуванням зауваг менторок. Назбирали цілу Джомолунгму ідей для реалізації програми табору пташат, обмінялися досвідом стосовно попередніх місць проведення та окреслили, якого саме типу буде кожен запланований табір.

Для карантинного періоду було визначено, що табори можуть мати реалізацію звичайну (стаціонарне проживання у приміщеннях/наметах, мандрівні), денного та змішаного (онлайн-офлайн) таборування тривалістю від 5 днів. Під час вишколу ми створили карту-помічницю з тематично структурованим ідеями, який вид/тип діяльності впорядниці/ки можуть використовувати у різний час та період програми. Важливе місце посіла гутірка про безпеку на таборі, особливо в умовах карантинних обмежень.

Підготовано пл. сен. праці Ольгою Кальбус, ЧХ

Долучайтесь до виховників у Пласті!

Долучайтесь до виховників у Пласті!

ОСТАННІ НОВИНИ

Найбільший пластовий осередок у Львові відсвяткував свої 112 років

Найбільший пластовий осередок у Львові відсвяткував свої 112 років Детальніше

Час для прочитання: 4 хв

Вифлеємський Вогонь Миру — символ добра та віри, що засяяв у Львові!

Вифлеємський Вогонь Миру — символ добра та віри, що засяяв у Львові! Детальніше

Час для прочитання: 3 хв

Показати ще

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ