Зимівля Пташат: де були і що робили наймолодші пластуни

Зимівля Пташат: де були і що робили наймолодші пластуни

Пташата зовсім не полетіли у вирій, а всеньку зиму міцно тренувалися, весело колядували, готувались до складання вмілості «Лещатарство» і започаткували День Друзів Пташат.

ІІ Спартакіада Пташат нашої станиці стала першим наймасовішим пташачим заходом 2019 року. Довелося проводити його у два етапи, тож змагалися за «Кубок Поршня» аж 10 львівських гніздечок, а це 96 малюків від 2 до 6 років. На поміч прийшло юнацтво з Пчілок, Степанівен та Купчинців. Думаєте, так просто здерти старий асфальт і викласти рівненько новий, чи видряпатися на верхівку Великого каньйону і гайнути донизу на справжньому тролеї? Е-ні, були сльози, але вони вели до перемог – отих внутрішніх, над собою і своїм страхом. Наступну Спартакіаду сподіваємося зустріти уже 12 гніздечками.

А 14-15 грудня Львів знову став столицею Крайового вишколу впорядників та Впорядниць Уладу Пластових Пташат. Два повних насичених дні 16 учасників все більше набували впевненості, що готові працювати із гніздечками пташат у своїх регіонах. І як без інновацій – арсенал гутірок поповнила дуже актуальна для всієї України відверта розмова при вогнику з отцем Тарасом Фітьом про те, «Як говорити з пташатами про Бога».

Час Різдва прикрасила неймовірно душевна #СвічечкаПташат. І знову рекордні кількості учасників – 108. Та це не завадило гніздечкам «Маленькі Совенята» та «Нерозлучники» повертепувати, а «Пінгвінчикам» запрезентувати чудове Маланкування. Вперше акцію організовувало щойно створене гніздечко – «Грицики» (більшість яких, батьки ніколи не пластували), які вивели свято на високий рівень реалізації. Повноголосі колядки, різнобарв’я майстерок, смачнезні гостинці – це вже звичні атрибути Пташачої Свічечки у Львові.

Лютий у пташачих родин міцно асоціюється із Зимовою Мандрівкою. Вже другий рік поспіль вона славиться лещатарством. Цьогоріч усі 35 учасників Мандрівки встали на лижі, збудували хатинки для сонечка, намалювали промінчики і робили свої перші спуски – і все це на лещатах!

Попри те, важливим завданням Пташат було допомогти своєму новому другові Панді дістатися додому. Сміливе пташацтво не злякалося навіть китайського дракона, що зустрів їх на вершині гори у селі Майдан, більше того, малеча зуміла подружитися із ним, а потім усі вчилися кунг-фу і горлали свіжонаписану пісню про Панду.

Кожен святкує день 14 лютого. Хто що – День св. Валентина, День дарування книг, а Пташата запровадили свою нову історію. Відтепер 14 лютого – це День Друзів Пташат. Кожне гніздечко присвятило одні свої сходини, аби власноруч приготувати подарунки для малечі з іншого львівського гніздечка. Так «Совенята» приготували ангеликів- оберегів для «Грициків», а «Кібчики» створили чарівну повітряну кулю, яка принесла кожному «совеняткові» чарівне зернятко помідора, а «Пінгвінчики» приготували для «Нерозлучників» м’які іграшки свого тотема – Пінгвіна. Так пташата дізналися, що існують інші гніздечка пташат, як вони називаються і яка їхня легенда. Наступного року ми впровадимо це свято на крайовому рівні.

Пластові Пташата – це волонтерське об’єднання родин, здебільшого пластунів, у яких є маленькі діти. Офіційно визначено, що Пташатами можуть бути діти від 2 до 6 років з батьками, які поділяють цінності та виховну методу організації “Пласт”. Все почалося з того, що батьки-пластуни прагнули передати чар пластування своїй малечі, бо самі гарно проводили чи й далі проводять час зі своїми друзями- пластунами. Батьки разом з дітьми щотижня мають зібрання на визначену раніше тему. Кожна родина проводить частину заняття, а куратор/ка (впорядник/ця) допомагає зробити цю зустріч цілісною та цікавою для всіх учасників. Влітку пташата з родинами їздять на пластові табори, де знову ж таки, готують і проводять усю програму разом.

Пласт Львів, 2020

Долучайся до спільноти Пласту у Львові!

Долучайся до спільноти Пласту у Львові!

ОСТАННІ НОВИНИ

Найбільший пластовий осередок у Львові відсвяткував свої 112 років

Найбільший пластовий осередок у Львові відсвяткував свої 112 років Детальніше

Час для прочитання: 4 хв

Вифлеємський Вогонь Миру — символ добра та віри, що засяяв у Львові!

Вифлеємський Вогонь Миру — символ добра та віри, що засяяв у Львові! Детальніше

Час для прочитання: 3 хв

Показати ще

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВ’ЯЗКУ